acerola to prawdziwe bogactwo witaminy c
Zdrowie

Acerola – największa dawka witaminy C

Jakie pozytywne cechy mają suplementy z acerolą? Wiele osób bierze różnego rodzaju odżywki, witaminy, suplementy. Biorą je w zależności od diety, rodzaju uprawianego sportu czy chociaż po to, aby uzupełnić organizm brakującymi elementami. Wszystkie powyższe produkty które zażywamy maja swoje pozytywne i negatywne strony. Jednak w większości służą one w dobrej intencji i mają duży wpływ na nasz pozytywny nastrój.

Przyjrzymy się bliżej produktowi bio acerola. Inaczej nazywana wiśnią z Barbados. I uwaga jest to owoc, który ma największą dawkę witaminy C. Dzięki czemu jeden owoc ma w sobie tyle witaminy, ile posiada w sobie 14 litrów soku pomarańczowego. Krzew na którym rośnie jest wiecznie zielony i osiąga do sześciu metrów wysokości. Rośnie w klimacie gorącym i owocuje prawie przez cały rok! Owoce dojrzewają po 3 a nawet 4 tygodnie. Bardzo mocno przypominają owoce wiśni, ponieważ są małe i mają delikatną skórkę o odcieniu czerwonym.

Miejsca w jakich występują acerole to wyspy karaibskie oraz Ameryka Środkowa. Jako że owoce są delikatne to i szybko się psują. Wówczas ich zastosowanie zawęża się, jednak jest nadal bardzo potrzebne nam w życiu codziennym. W krajach tropikalnych sok z aceroli jest bardzo częstym zjawiskiem. Podaje się go dzieciom, niemowlakom i ludziom w innym wieku. Robi się to ponieważ to strzał witaminy C, bardzo potrzebnej w naszym organizmie.

W przemyśle farmaceutycznym Acerola odgrywa też bardzo duża rolę. Jest brana do wytwarzania leków. W większości są to witaminy w postaci tabletkowej lub proszku. Podawane są na przeziębienie, osłabienie, infekcje oraz choroby przewlekłe. Nawet na reumatyzm się stosuje ten owoc, bo jak widać po osobach chorych naprawdę pomaga.

Teraz sedna sprawy. Najlepszym produktem jest oczywiście naturalna, czyli bio acerola. Produkty takie znajdziemy w sklepach ze zdrową żywnością oraz w sklepach internetowych sprzedających tak zwane superfoods, jak przykładowo sklep Hanoju. Nie jest więc to produkt trudno dostępny i jeśli tylko chcemy, to możemy go nabyć.