chlorella to wyjątkowo zdrowa mikroalga
Zdrowie

Cenne dla zdrowia algi

Na rynku dostępnych jest wiele środków spożywczych, dzięki którym możemy uzupełniać swoją dietę w cenne składniki. Należą do nich między innymi tak zwane super produkty, które wystarczy włączyć do jadłospisu w niewielkich ilościach, by osiągnąć korzystny efekt. Przykładem mogą być popularne ostatnio mikroalgi.

Suplementacja potrzebna jest przede wszystkim tym osobom, które prowadzą niezdrowy tryb życia i niewłaściwie się odżywiają. Zwiększa się wtedy ryzyko niedoborów ważnych substancji odżywczych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by po super żywność sięgnął każdy, kto chce poprawić swoje samopoczucie i stan zdrowia. Wśród osób, którym zależy na oczyszczeniu organizmu z toksyn, popularnością cieszą się algi morskie, a dokładnie jedna z nich – chlorella (http://chlorella-sklep.com.pl/).

Odznacza się ona intensywną zieloną barwą ze względu na wysoką zawartość chlorofilu. O silnych właściwościach oczyszczających decydują również takie jej składniki jak witaminy, minerały, aminokwasy i kwasy tłuszczowe.

Włączenie do jadłospisu chlorelli ułatwi odchudzanie oraz pokonanie wielu problemów zdrowotnych, w tym anemii czy różnych schorzeń układu pokarmowego. Pomoże również uregulować ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Z powodu dużej zawartości białka ta zielona mikroalga może być w diecie wegetarian doskonałą alternatywą dla mięsa.

Algi morskie to suplementy diety, które dostępne są w postaci sproszkowanej lub w tabletkach. Wykazują wiele cennych właściwości i dlatego warto je uwzględnić w diecie.