stomatolog
Zdrowie

Dentysta wcale nie musi być straszny

Wizyty u dentysty nie kojarzą się najlepiej. Zwykle od razu przypomina nam się ból, wiertła i znieczulenia. Nawet najbardziej odporny na ból dorosły człowiek woli tego uniknąć. Szczególne przerażenie wywołuje leczenie kanałowe. Jednak nie musi wcale tak być. Stomatologia to nie tylko ból i łzy. Jeśli trafimy na prawdziwego specjalistę nieprzyjemne doświadczenia będą zminimalizowane.

W wielu przypadkach możemy całkowicie uniknąć bólu. Nie należy odwlekać wizyty u dentysty, bo z czasem będzie tylko gorzej. Jeśli szybko zareagujemy unikniemy zbędnych nieprzyjemności. Nie należy także wystrzegać się znieczulenia. Czasami przecierpienie igły i ukłucia pozwoli nam uniknąć bólu. Szczególnie jeśli ubytek jest blisko nerwu. Niestety wtedy nawet najbardziej sprawny stomatolog nie zdziała zbyt wiele bez znieczulenia. Jednak dla pięknych zębów warto pocierpieć. Śnieżnobiały uśmiech jest nasza wizytówką. Aktualnie coraz większą uwagę zwraca się na prezencję naszych zębów. Nie chodzi już tylko o kwestie zdrowotne, ale także estetyczne. Równe, białe zęby podkreślą urodę każdej osoby. Coraz częściej nawet dorośli decydują się na aparaty ortodontyczne. Nie jest to już tylko kaprys dla najbogatszych.

REKLAMA: – sprawdź ofertę!

Powszechne jest także wybielanie zębów. Najskuteczniejsze są metody stosowane w gabinetach stomatologicznych. jednak na rynku istnieje również dużo preparatów do stosowania w domu. Pasty wybielające i specjalne paski potrafią przynieść spektakularny efekty. Można używać ich również dla podtrzymania efektu uzyskanego u dentysty.