architekt wnętrz
Praca

Jak zostać architektem wnętrz?

Wszyscy szukamy dla siebie idealnej pracy, która odpowiednio by nas satysfakcjonowała i zapewniłaby porządne wynagrodzenie. Musimy więc zwrócić uwagę na dziedziny, które nigdy nie przestaną być aktualne. Jedną z nich jest oczywiście architektura. Ludzie od lat tworzyli przecież rożne budynki i dalej będą je tworzyć. Przy tym możemy zainteresować się jedną z odmian architektury, czyli architekturą wnętrz. To ona zyskała ostatnio ogromną popularność. Jak więc możemy się nią zająć w swoim życiu zawodowym?

Oczywiście aranżacja wnętrz musi być naszym zainteresowaniem. Nawet najlepiej wykształcony fachowiec nie będzie dobry w swojej dziedzinie, jeśli nie będzie ona jego pasją. Włączmy więc architekturę do swojego codziennego życia. Na samym początku możemy spróbować zaprojektować wnętrze własnego domu. Zaoferujmy również swoje usługi znajomym, przyjaciołom lub członkom rodziny. Każde, nawet najmniejsze doświadczenie może nam się później przydać. Interesujmy się również architekturą wnętrz. Kupujmy gazety poświęcone tej tematyce i przeglądajmy je regularnie. Dzięki temu sami już wkrótce stworzymy własne projekty wnętrz.

Następnie powinniśmy również zdobyć odpowiednie wykształcenie. W tym celu zapiszmy się na studia architektoniczne. „To na nich wybierzemy później specjalizację architektury wnętrz. Będziemy mogli wtedy zdobyć cenną wiedzę teoretyczną. Później sami zaczniemy ją wykorzystywać w praktyce.” – podpowiada ekspert z biura projektowego Orange Studio, który sam skończył wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej.

Przy tym pamiętajmy również, że powinniśmy uczyć się rysunku. To on jest bardzo ważnym elementem pracy każdego architekta. Jeśli nauczymy się dobrze rysować, będziemy w stanie tworzyć dokładne projekty wnętrz. Później możemy już pomyśleć o założeniu własnego biura architektonicznego. Dzięki takiej firmie staniemy się niezależni i będziemy sami odpowiedzialni za swoje zarobki oraz dochody.