oświetlenie led
Biznes

Jakie oświetlenie jest najlepsze do mieszkania

Niedawno kupiłeś mieszkanie bezpośrednio od developera i teraz zastanawiasz się jak je urządzić? A może zebrałeś się wreszcie do tego aby przeprowadzić gruntowny remont własnego M3? Zarówno w jednym jak i w drugim przypadku jedną z najważniejszych kwestii z jakimi będziesz się musiał zmierzyć w ciągu najbliższych dni jest wybór optymalnego oświetlenia twojego mieszkania. Mimo dużej oferty rozmaitych produktów na rynku wybór ten wcale nie należy do najprostszych.

W zależności od wielkości mieszkania oraz jego ekspozycji inne oświetlenie będzie bardziej optymalne. Przy małych, jasnych pomieszczeniach (najczęściej tych posiadających południową ekspozycję) wystarczy jeden centralny punkt oświetleniowy umieszczony na suficie. Najczęściej wybór pada na lampy widzące posiadające klosze na trzy żarówki o mocy 60W. Przy pomieszczeniach większych oraz zaciemnionych niezbędne staje się zamontowanie dużo większego żyrandola przystosowanego do żarówek o większej mocy świetlnej. W takich przypadkach doskonale sprawdzą się również lampy stojące oraz dodatkowe kinkiety mocowane na ścianach.

Pomieszczenia takie jak łazienka czy kuchnia często wymagają dodatkowych punktów świetlnych – niektóre z nich mają spełniać wyłącznie funkcję dekoracyjną, a inne stricte użytkową. Do takich rozwiązań najczęściej wykorzystywane jest oświetlenie led. Daje ono jasne, punktowe światło. Taśma led montowana jest zazwyczaj przy lustrach w łazienkach oraz jako element wykończeniowy szafek kuchennych. Jest to praktyczne rozwiązanie, które umożliwia punktowe podświetlenie niektórych elementów, dzięki czemu nie trzeba przez cały czas wykorzystywać energii płynącej z głównego punktu oświetleniowego. Oświetlenie led jest coraz popularniejsze. Producenci prześcigają się między sobą przy wprowadzaniu na rynek nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które dostępne są w coraz niższych cenach, dzięki czemu stają się one konkurencyjne względem tradycyjnych żarówek, które jeszcze do niedawna królowały w polskich domach.

Bez względu na to czy wybierzesz wyłącznie tradycyjne żarówki czy zdecydujesz się na światło płynące z ledów – pamiętaj, że jeżeli nie posiadasz odpowiedniego doświadczenia, to do instalacji punktów oświetleniowych powinieneś zatrudnić specjalistę. Z prądem nie ma żartów i bliskie spotkanie z niezabezpieczoną instalacją elektryczną może skończyć się groźnymi poparzeniami, a w skrajnych sytuacjach nawet zatrzymaniem akcji serca.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym: www.led-labs.pl