profile ledowe
Dom i Ogród

Nowoczesne i funkcjonalne profile do LED

Nie da się ukryć, że energia elektryczna ciągle drożeje, co zmusza nas do ciągłego poszukiwania oszczędnych źródeł oświetlenia. Jednym z najczęściej wybieranych są diody LED, zazwyczaj w postaci praktycznej taśmy. Jednak naklejenie jej bezpośrednio na ścianę czy meble nie wygląda zbyt estetycznie i dlatego warto zastosować specjalne profile do LED, pozwalające skutecznie rozproszyć punktowe światło diod.

Są one produkowane z wielu materiałów, wśród których dominują tworzywa sztuczne, odporne na wysokie temperatury oraz aluminium, ułatwiające szybkie odprowadzanie ciepła. Profil LED jest również wyjątkowo prosty w montażu, wystarczy tylko przykręcić go w wyznaczonym miejscu za pomocą kilku wkrętów, lub przykleić klejem montażowym znajdującym się w zestawie. We wnętrzu profilu umieszcza się taśmę LED, podłącza do niej zasilanie i niezbędny wyłącznik np. nowoczesną, ale praktyczną płytkę dotykową. Starannie skomponowane z innymi elementami wyposażenia profile do LED mają nie tylko duże walory estetyczne, ale pełnią również ważną funkcję praktyczną. Polecam spojrzeć na: lumines.pl/profile-aluminiowe-led.html.

Taśma jest wyjątkowo podatna na uszkodzenia czy wilgoć spotykaną w kuchni lub łazience, a profil LED zapewnia jej skuteczną ochronę przed tymi niekorzystnymi czynnikami. Znacznie przedłuża to trwałość i czas świecenia, a odpowiednio dobrana pokrywa zewnętrzna pozwala na dokładne doświetlenie każdego pomieszczenia. Taśma może wewnątrz profilu być ustawiana pod dowolnym kątem, co jednocześnie pozwala na modyfikację kąta padania strumienia światła.