profile ledowe
Dom i Ogród

Nowoczesne i funkcjonalne profile do LED

Nie da się ukryć, że energia elektryczna ciągle drożeje, co zmusza nas do ciągłego poszukiwania oszczędnych źródeł oświetlenia. Jednym z najczęściej wybieranych są diody LED, zazwyczaj w postaci praktycznej taśmy. Jednak naklejenie jej bezpośrednio na ścianę czy meble nie wygląda zbyt estetycznie i dlatego warto zastosować specjalne profile do LED, pozwalające skutecznie rozproszyć punktowe światło diod.

Są one produkowane z wielu materiałów, wśród których dominują tworzywa sztuczne, odporne na wysokie temperatury oraz aluminium, ułatwiające szybkie odprowadzanie ciepła. Profil LED jest również wyjątkowo prosty w montażu, wystarczy tylko przykręcić go w wyznaczonym miejscu za pomocą kilku wkrętów, lub przykleić klejem montażowym znajdującym się w zestawie. We wnętrzu profilu umieszcza się taśmę LED, podłącza do niej zasilanie i niezbędny wyłącznik np. nowoczesną, ale praktyczną płytkę dotykową. Starannie skomponowane z innymi elementami wyposażenia profile do LED mają nie tylko duże walory estetyczne, ale pełnią również ważną funkcję praktyczną. Polecam spojrzeć na: lumines.pl/profile-aluminiowe-led.html.

Taśma jest wyjątkowo podatna na uszkodzenia czy wilgoć spotykaną w kuchni lub łazience, a profil LED zapewnia jej skuteczną ochronę przed tymi niekorzystnymi czynnikami. Znacznie przedłuża to trwałość i czas świecenia, a odpowiednio dobrana pokrywa zewnętrzna pozwala na dokładne doświetlenie każdego pomieszczenia. Taśma może wewnątrz profilu być ustawiana pod dowolnym kątem, co jednocześnie pozwala na modyfikację kąta padania strumienia światła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *