zdjęcia na szkle
Dom i Ogród

Szklane panele w aranżacji wnętrz

Każdy z nas ma inną wizję wystroju własnego domu czy mieszkania. Jedni są tradycjonalistami, wolą wnętrza klasyczne, lecz coraz więcej osób decyduje się urządzać swe mieszkania w nowoczesnym stylu. Taki design rządzi się swoimi prawami. Zazwyczaj wymaga użycia nowoczesnych materiałów, takich jak beton i szkło.

Szczególnie często stosowane są w nich panele szklane. Zwłaszcza ściany w kuchni, nad szafkami i zlewozmywakiem, zdobione są takimi panelami. To rozwiązanie jest nie tylko efektowne, ale również bardzo praktyczne. Łatwo je czyścić, wystarczy woda i płyn. Panele szklane doskonale zastąpią też tradycyjne płytki w łazience. Dzięki nim można stworzyć wyjątkowe, nowoczesne wnętrze. Wanna może być wyspą na spienionym oceanie lub oazą na pustyni. Wszystko zależy od gustu i wyobraźni właściciela.

Opisywane panele często są też stosowane jako dekoracja ściany pokoju. Takie zdjęcia na szkle doskonale ożywią każde pomieszczenie i nadadzą mu bardzo nowoczesnego wyglądu. Na szkle można drukować zarówno zdjęcia prywatne jak i różnego rodzaju abstrakcyjne rysunki. Tego typu dekoracje stosuje się nie tylko w domach prywatnych, ale coraz częściej wykorzystuje się ją w budynkach użyteczności publicznej.

Szklane panele zdobią ściany basenów, obiektów sportowych ale także nowocześnie urządzonych restauracji. Wspomniane obrazy doskonale zastępują tradycyjne ozdoby ścienne i są coraz chętniej wybierane przez właścicieli takich obiektów. Dodają wnętrzu prestiżu i dobrze podkreślają jego elegancki charakter.