kotyliony zamowisz w buttonfly
Zakupy

Zastosowanie kotylionów i kokard narodowych

Nazwa kotylion w pierwszym momencie kojarzy się z ozdobną oznaką przypiętą do piersi. Jest to jak najbardziej prawidłowe skojarzenie, ponieważ w obecnych czasach w takiej właśnie formie kotylion funkcjonuje. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie, wliczając w to zarówno wielkie manifestacje, jak i uroczyste bale. Kokardy narodowe to zaś okrągłe rozety z białej i czerwonej taśmy, które również przypina się agrafką do piersi.

Już od dziewiętnastowiecznej Francji towarzyszą nam kotyliony. Ich nazwa ma swoje źródło w tańcu wirowym, podobnym do walca wiedeńskiego, który po francusku nazywał się cotillon. Podczas zabaw tanecznych wszyscy uczestnicy nosili przypięte do piersi kotyliony. Pary jednakowych wstążeczek były rozdawane na samym początku przyjęcia, a cała zabawa polegała na tym, by w trakcie balu odnaleźć osobę o takim samym kotylionie i przetańczyć z nią całą noc.

W dzisiejszych czasach kotyliony wykonywane są przede wszystkim na zamówienie. Ich atutem jest, że mogą mieć praktycznie dowolny nadruk wewnątrz rozetki. Dzięki temu są chętnie stosowane na zawodach, w konkursach czy nawet podczas kampanii politycznych.

Przechodząc do kokard narodowych trzeba powiedzieć, że te używane są przed wszystkim w celach patriotycznych. Przykładem takiego wydarzenia mogą być obchody Dnia Niepodległości, podczas których uczestnicy noszą takie kokardy narodowe – https://buttonfly.pl/oferta-firmy-buttonfly/kokardy-narodowe/ – w naszych biało-czerwonych barwach. Przyjęte normy wskazują, że kokardy narodowe powinny mieścić się w średnicy od czterech do sześciu centymetrów.

Kotyliony zwykle nie są skomplikowanymi ozdobami i ich wykonanie nie sprawia wielu problemów. Najczęściej jest nim tekturowa obręcz, wokół której zawinięta jest wstążka w odpowiednim kolorze. W samym środku obręczy wkleja się nadruk, jaki zażyczy sobie osoba zamawiająca. Na rynku istnieją firmy, które zajmują się projektowaniem i wykonywaniem tego typu orderów. Oferują one również kokardy narodowe w przypadku, których można sprecyzować wybraną wielkość (średnicę).