transport zwłok z zagranicy
Biznes

Transport zwłok z zagranicy – organizacja i wsparcie

Za granicę wyjeżdżamy w poszukiwaniu wypoczynku, turystycznych atrakcji lub w celach biznesowych. Zwykle towarzyszą temu pozytywne emocje. Mało kto liczy się z tym, że finał wyprawy może być zły. Czasem nawet dramatyczny.

A co, jeśli sprawa przybiera ten najdramatyczniejszy z możliwych scenariuszy, uczestnik podróży umiera i zderzamy się z koniecznością najczarniejszą i trzeba zorganizować transport zwłok zza granicy? W gorączce próbujemy sobie wtedy przypomnieć, czy wykupiona przez nas niedbale polisa przewidywała takie przypadki.

Dlatego należy dołożyć starań, aby odsuwając na chwilę gorączkę pakowania, kupowania plażowych akcesoriów, map i przewodników, pomyśleć o tych niej przyjemnych aspektach każdej podróży – skalkulować ryzyko, wziąć pod uwagę niesprzyjające sytuacje, które mogą stać się naszym udziałem.

Idealną okolicznością byłoby, gdyby ubezpieczyciel, u którego wykupujemy polisę, sam organizował międzynarodowy transport zmarłych. Aby zdjął z naszych barków wszystkie czynności z tym związane. Jeśli nie może się ty zająć sam, ubezpieczyciel musi mieć podpisane stosowne porozumienia z przewoźnikami, które transport zwłok z zagranicy w ich imieniu przeprowadzą. Zwykle usługi takie obwarowane są całym szeregiem sanitarnych i technicznych obwarowań prawnych. Dobrze jest zatem zdać się w tej kwestii na jednostkę, która ma w tej dziedzinie udokumentowane doświadczenie. Zapewniając sobie wszystkie te kwestie możemy wyjechać ze spokojną głową i mając świadomość, że złym obrotem spraw nie stworzymy kłopotów naszej rodzinie, która czeka na nas w kraju.