niezastapiony fachowiec - dj wodzirej
Ślub i Wesele

Czy DJ poradzi sobie z prowadzeniem wesela?

Od lat zatrudnialiśmy kilkuosobowe zespoły muzyczne do prowadzenia przyjęć weselnych. Ta tendencja z biegiem lat jednak mocno się zmienia i chętniej bierzemy DJ’a. Przyjęło się zatrudniać duety, które tworzą DJ na wesele wraz z wodzirejem. Czy jednak chcąc trochę przyoszczędzić możemy sięgnąć wyłącznie po jedną osobę – DJ’a?

Choć czasami zdarza się, że DJ weselny ma polot do, tak zwanej, wodzirejki i przejmuje funkcje profesjonalnego wodzireja na weselu, to nie do końca jest to idealne rozwiązanie. Oczywiście niektórzy muzycy potrafią niezwykle rozbawić publiczność swoimi żartami, sposobem bycia, bądź nawet śpiewania. Mają dystans do siebie i do wykonywanej przez siebie pracy, przez co, dobrze odbierani są przez innych. Jednak z żartami też nie można przesadzić, bo nie wszyscy koniecznie muszą zrozumieć nasze poczucie humoru i niektóre „cięte teksty” po prostu źle odebrać, co może łączyć się z różnymi nieprzyjemnościami.

Przede wszystkim do imprezy weselnej DJ musi być dobrze przygotowany, bądź mieć chociaż jakiekolwiek wyczucie do tego, co wypada, a czego nie wypada mu na weselu mówić zgromadzonym gościom. Przez niewłaściwe zachowanie się DJ’a może on zepsuć swoją ocenę, nawet pomimo tego, że będzie świetnie grał. Lepiej więc, jeśli odda tę profesję fachowcowi, a mianowicie wodzirejowi.

Jednak pomimo trudności w łączeniu tychże dwóch profesji, na rynku pojawia się coraz więcej takich działaczy. Określani są jako DJ wodzirej i jeśli chodzi o Kraków, to takim fachowcem jest Dominik z ExclusiveDjs.pl, który od lat z powodzeniem łączy te dwie odpowiedzialne funkcje weselne.