odzież lekarska
Biznes Praca

Odpowiednia odzież w pracy

Konkretne stanowiska, obojętnie czy pracownik zatrudniony jest w biurze, magazynie, na placu budowy czy w aptece, wymagają odpowiedniego stroju służbowego. Pełni on rolę ochronną, zabezpieczającą czy nawet identyfikującą.

Jednym z najbardziej charakterystycznych strojów służbowych są fartuchy medyczne, używane w szpitalach albo laboratoriach. Są niezwykle praktyczne, wytrzymałe oraz dobrze skrojone i zapewniają oraz pomagają utrzymać tak niezbędną higienę podczas wielogodzinnych i skomplikowanych zabiegów czy operacji. Praktyczne wiązanie z tyłu powoduje, że fartuch w nawet najmniejszym stopniu nie krępuje ruchów lekarza, co w jego pracy jest przecież bardzo istotne. Ogólnie odzież lekarska (sklep.medicstar.pl – bogaty wybór) ma za zadanie utrzymywać właściwy poziom higieny oraz zabezpieczać ubranie przed zabrudzeniem i spełnia swoje zadanie naprawdę dobrze. Jej fason jest najczęściej prosty, często ubrania zawierają praktyczne kieszenie, przede wszystkim zapewniają potrzebną swobodę ruchów.

Natomiast nieco inne są ubrania kosmetyczne, choć w zasadzie spełniają podobną funkcję, Używane są najczęściej w ośrodkach zdrowia czy np. spa. Charakteryzują się przede wszystkim o wiele żywszą kolorystyką np. soczystym amarantowym kolorem, śmielszym i bardziej modnym krojem, często asymetrycznym, który nawet subtelnie podkreśla kobiecą figurę. Często ozdobione są też dodatkowo specjalną lamówką. W żadnym jednak stopniu ubrania te nie wpływają na mniej profesjonalny wizerunek. Są także w dużym stopniu bardzo praktyczne i skrojone tak, żeby nie przeszkadzały podczas wykonywania np. zabiegów pielęgnacyjnych czy masaży i posiadają wszyte, bardziej dyskretne, kieszenie. Zapewniają spory komfort pracowników. Do wyboru jest wiele różnych elementów takich jak spódnice, spodnie, różnego rodzaju fartuszki, żakiety czy tuniki.