obudz miesnie elektrostymulacja
Zdrowie

Elektrostymulacja mięśni po złamaniu

Czasami zdarzają się nam naprawdę poważne złamania, które zmuszają nas do spędzania czasu bez ruchu. Jeżeli złamaliśmy nogę w wielu miejscach i poskładali ją nam za pomocą śrubek, to zazwyczaj musimy leżeć bez ruchu nawet pół roku. Z całą pewnością nie wpływa to korzystnie na nasze mięśnie i w pewnym momencie elektrostymulacja będzie niezwykle wskazana, potrzebna, by odpowiednio pobudzić mięśnie do pracy.

Można już wcześniej stosować EMS, ponieważ od ciągłego leżenia słabną przecież wszystkie mięśnie. Możemy nad nimi pracować nawet w pozycji leżącej. Dzięki temu później będziemy mogli odzyskać szybciej pełną sprawność fizyczną i nie będzie potrzebna długotrwała rehabilitacja.

Elektrostymulacja mięśni jest dzisiaj bardzo łatwo dostępna. Elektrostymulacja to zabieg proponowany w licznych gabinetach. Co więcej, w wielu sklepach można znaleźć specjalny pas, który umożliwia samodzielną elektrostymulację mięśni. Choć oczywiście zapewne nie będzie działał on tak dobrze, jak profesjonalnie wykonana elektrostymulacja mięśni w gabinecie INNmed Poznań – ale i tak zawsze będzie to pomoc dla naszych osłabionych mięśni.

Jeżeli zaczniemy z tego rozwiązania korzystać już na samym początku, to mamy szansę na to, że nasze mięśnie nie osłabną i kiedy w końcu będziemy mogli stanąć na nogi, to nie będziemy mieć z tym problemu. Po tak długim leżeniu czasami trudno jest cokolwiek zrobić, więc warto czas wykorzystywać na elektrostymulację mięśni i jakieś ćwiczenia fizyczne. W końcu i tak mamy wtedy mnóstwo wolnego czasu i często nie wiemy, co mamy ze sobą zrobić.