przygoda w escape roomie
Dom i Ogród

Escape room to świetna zabawa i niezapomniana przygoda

Chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, coś co pozostanie w twojej pamięci na długi czas? Polecam Ci świetną zabawę – escape room. Kraków jest wspaniałym miejscem turystycznym, ale nie tylko. W Krakowie mamy również coś dla młodych, lubiących się zabawić ludzi, a dokładniej mówiąc wspomniany już przeze mnie escape room – w przetłumaczeniu pokój zagadek.

Escape room to pomieszczenie lub też ich zbiór, w których toczy się gra escape game. Gra ta polega na wydostaniu się z pomieszczenia, w którym się znaleźliśmy. Jednak nie jest to takie oczywiste jakby się wydawało. Są drzwi, ale co jak nie idzie ich otworzyć? Są też okna, ale co jak są pozamykane? Musisz rozwiązać wszystkie zagadki, by wyjść z pokoju.

Wyobraź sobie, że właśnie zostałeś wplątany wraz z przyjaciółmi w ciąg zdarzeń – zagadek, które musicie rozwikłać, by się wydostać. Wszystko to przebiega w określonym czasie, jest wiele pułapek. Musicie uważać na każdym kroku, by udało Wam się opuścić escape room. Wszędzie czai się jakaś nagła zagadka, lub wiadomość, która ułatwi wam wyjście.

Escape room to dość popularna rozrywka wśród osób lubiących spędzać czas ze znajomymi aktywnie. Zaczęto spędzać w ten sposób nie tylko swój wolny czas, ale również organizować tam imprezy zbiorowe, takie jak wieczory kawalerskie, czy panieńskie, a nawet osiemnaste urodziny. Osiemnaście lat to czasami (choć rzadko) jeden z wymogów ograniczających escape roomy. Czasami, by zagrać w escape game trzeba być pełnoletnim.

Jednak równocześnie możesz też znaleźć escape room typowo dla dzieci. Będzie on przede wszystkim mniej mroczny i straszny oraz będzie miał też po prostu niższy poziom trudności. Oczywiście do zabawy z dzieckiem potrzebny będzie jego opiekun. Powiem Ci szczerze, że escape room to świetna zabawa dla osób w każdym wieku i szczerze polecam ten: http://www.lostroom.pl/ – escape room w Krakowie.