tynki-maszynowe
Budownictwo

Niezawodne i praktyczne tynki cementowo – wapienne

Każdy z nas marzy o posiadaniu estetycznego oraz gustownie wykończonego mieszkania. Dziś na rynku budowlanym nie brakuje wysokiej jakości materiałów, których użycie sprawia, że każdy dom pięknie się prezentuje. Od pewnego czasu ogromną popularnością wśród osób ceniących sobie estetykę i nowoczesność cieszą się tynku cementowo – wapienne.


Z czego wykonany jest tynk cementowo – wapienny?

Tego typu tynk jest bardzo zdrowym rozwiązaniem budowlanym. Wiąże się to przede wszystkim z jego składem chemicznym. Nie trudno się domyślić, że tynk ten jest składa się przede wszystkim ze składników takich jak: cement, wapno, piasek oraz substancja wiążąca którą jest woda. Dziś dostępne na rynku tynki wykonane z tych materiałów są niezwykle praktyczne oraz o wiele trwalsze od tynków tradycyjnych. I co najważniejsze tynk cementowo – wapienny jest o wiele prostszy oraz znacznie szybszy od wcześniej stosowanych rozwiązań w przygotowaniu oraz aplikowaniu na wybranej ścianie. Natomiast dzięki w pełni bezpiecznym dla zdrowia człowieka dodatkom uszlachetniającym oraz dzięki ściśle kontrolowanemu procesowi wytworzenia produkt ten charakteryzuje się ogromną trwałością eksploatacji oraz bardzo wysoką odpornością na różnorodne uszkodzenia mechaniczne.

Gdzie można zastosować tynki cementowo-wapienne?

Od pewnego czasu tynki te stanowią bardzo popularny sposób wykończenia ścian wewnętrznych, zarówno w nowych jak i remontowanych budynkach. Można je z powodzeniem stosować we wszystkich pomieszczeniach, również wilgotnych oraz mokrych. Tynk cementowo – wapienny stanowi doskonałe podłoże do malowania lub tapetowania ścian wewnętrznych oraz świetny podkład pod glazurę czy terakotę. Można go nakładać ręcznie lub przy użyciu agregatu tynkarskiego. Dziś na rynku budowlanym dostępne są gotowe do użycia mieszanki, których unikalny skład zapewnia bardzo wysoką jakość pokrycia ścian wewnętrznych każdego budynku.

Zobacz więcej: tynki cementowo-wapienne Kraków