trener personalny dla potrzeb osobistych
Zdrowie

Omnibus personalny

Od niedawna zawód trenera personalnego nie wymaga posiadania uprawnień państwowych, co oznacza, że każdy chętny może zostać trenerem osobistym. Decydując się na skorzystanie z usług trenera, czyli inaczej mówiąc trening personalny, zwróć uwagę czy jego zalecenia poparte są rzetelną wiedzą i czy swoją osobowością potrafi zachęcić do ciężkiej i systematycznej pracy.

Po co mi trener osobisty?

Nowicjusze na fali entuzjazmu zapominają, że trening, który nie jest bezpieczny na dłuższą metę przyniesie więcej szkody, niż pożytku. Mając to na względzie, doświadczony trener osobisty zapyta o ogólny stan zdrowia, stopień wytrenowania, przebyte kontuzje, ale i wyłapie wady postawy i ograniczenia płynące z problemów strukturalnych. Na tej podstawie ułoży indywidualny plan treningowy, który nauczy poprawnych wzorców ruchowych. Raz opanowane pozostaną z trenującym na zawsze i uczynią ćwiczenia bezpiecznymi i przyjemnymi.

Dobry trener personalny (sprawdź w FitNOW Kraków – https://fitnow.pl/) to…

Omnibus, bo poza silną osobowością, która zmotywuje do ciężkiej pracy, powinien posiadać wiedzę z zakresu anatomii, biomechaniki i fizjologii. Trenerzy często dzielą się z klientami swoją wiedzą na temat zdrowego odżywiania i potrafią wytłumaczyć, dlaczego warto przestrzegać diety. Znają się na fizjoterapii i doradzą, jak dbać o nadwyrężone treningiem mięśnie.

Nie od dziś wiadomo, że odpowiednio dopasowany trening personalny jest najkrótszą droga do celu, jakim jest poprawa kondycji, wyglądu i samopoczucia. Trening po okiem specjalisty oznacza nie tylko intensywną pracę, ale i efekty. A o to przecież chodzi.