pościel dla dzieci
Zdrowie

Pierwsza pościel do łóżeczka

Branża akcesoriów dla niemowlaków jest bardzo dobrze rozwinięta. Skąd więc rodzice mają wiedzieć co wybrać, by zapewnić swojemu dziecku najlepsze warunki. Wystarczy zdać się na własną intuicję oraz wesprzeć ją kilkoma wskazówkami.

Pościel do łóżeczka przede wszystkim powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów. Najlepiej, by zawierała 100% bawełny. Dobrze jest również zwrócić uwagę na staranność wykonania poszewek. Zapięcie poszewki również stanowi istotny element. Wszyty suwak musi być bezpieczny. Upewnijmy się, że żaden element zapięcia nie odpadnie. Rozmiar powinien być dopasowany do wielkości łóżeczka, kołyski czy dostawki. Najczęściej wybierana przez rodziców jest pościel do łóżeczka 120×90 cm. Jest to standardowa wielkość, która jest odpowiednia dla najmniejszych dzieci ale dzięki swej uniwersalnej wielkości posłuży dłuższy czas.

Wbrew pozorom wzór pościeli dla niemowlaka to nie tylko kwestia estetyki i wystroju. Noworodek widzi niewyraźnie, aby odpowiednio stymulować jego wzrok zalec się pokazywanie mu kontrastowych obrazków. Maluchy chętnie wpatrują się w dobrze widoczne wzory. Warto, by takie dekoracje znajdowały się na pościeli bądź na osłonce na szczebelki. Do zestawu pościelowego dla niemowlaków zalicza się poszewki, wypełnienie oraz ochraniacz na szczebelki. Jeśli chcemy, by wszystko ze sobą współgrało można poszukać odpowiedniego zestawu.

Kolejną kwestią do rozważenia jest zakup poduszki w kształcie klinu. Jest ona pomocnym elementem w kwestii prawidłowej pozycji dziecka w łóżeczku. Używanie takiej poduszki zapewnia odpowiednie uniesienie materaca w miejscu, gdzie leży głowa noworodka. W sklepach dostępne są również baldachimy nad łóżeczka oraz girlandy. Należy pamiętać, że stanowią one jedynie element dekoracyjny i sprawiają przyjemność przede wszystkim dorosłym.