system zarządzania apteką
Biznes

Raportowanie sprzedaży z apteki – obowiązki sprzedawcy

Wiele osób zapewne nie raz znalazło się w sytuacji, w której odwiedzając aptekę i chcąc zakupić dany lek, okazywało się, że nie ma go na stanie. Sytuacje te zdarzają się niestety coraz częściej i z reguły dotyczą one leków refundowanych lub takich, które są tylko częściowo refundowane.

W dobrej sytuacji można liczyć na to, że dany lek pojawi się w wybranej aptece już nazajutrz, ale często jest tak, że konieczne jest dłuższe oczekiwanie na przepisane przez lekarza prowadzącego lekarstwo. W wielu aptekach brakuje po prostu odpowiednich leków, a sprawa ta dla wielu jest bulwersująca. Od pewnego czasu konieczne jest jednak raportowanie sprzedaży z apteki, dlatego też farmaceuci, bez względu na to, czy pracują w prężnie działającej aptece, czy też niewielkiej, a więc osiedlowej, są w stanie sprawdzić, ile mają danego leku, a także gdzie można go nabyć, jeśli nie ma go u nich. Trzeba przyznać, że dla potencjalnego klienta rozwiązanie takie jest niezwykle wygodne, dlatego też znaczenie ułatwia ono życie. Klik w raportowanie sprzedaży z apteki – rsa24.pl

Każdy farmaceuta codziennie, pod koniec swojej zmiany ma obowiązek zapisać, ile leków i jakiego rodzaju sprzedał. W ten sposób można łatwo kontrolować, ile ich zostało, a także, jeśli ich już nie ma, to gdzie takowe można otrzymać. W ten sposób jest w stanie dać rzetelne informacje osobie, która jest zainteresowana danym lekiem i w ten sposób skrócić znacznie czas oczekiwania. Jest szansa na sprowadzenie leku do apteki, ale jeśli nie chce się czekać, to można dowiedzieć się, w której aptece jest dostępny.