suknia ślubna
Ślub i Wesele

Rozwój branży ślubnej

Branża ślubna prężnie się rozwija. Setki nowych sklepów, projektantów i magazynów poświęconych sukniom ślubnym. W wielu miastach kilka razy w roku organizowane są nawet targi ślubne, gdzie producenci reklamują swoje produkty. Targi to świetna okazja żeby pooglądać suknie ślubne, garnitury, zamówić zaproszenia, tort, wynająć orkiestrę i fotografa.

Moda ślubna z roku na rok się zmienia. Kilka lat temu najpopularniejszym modelem sukni była bogato zdobiona, rozłożysta princessa. Panowie zaś kupowali fraki i smokingi. Wszystko miało być bardzo eleganckie i z blichtrem. Do tego obowiązkowo limuzyna wioząca młodych do wielkiej sali balowej.

Obecnie odchodzi się od tego typu stylistyki. Dziś modna jest prostota czasem zabarwiona nutką ekstrawagancji. Dominują lekkie, zwiewne, muślinowe suknie ślubne, ozdobione delikatnymi ornamentami z koronki. Dla Panów zaś proste garnitury, najlepiej w granatowych, niebieskich kolorach. Do tego biała koszula i muszka. Jako oryginalny element może służyć chusteczka w butonierce, lub kolorowe skarpetki. Wesela nie są już takie jak kiedyś, odchodzi się od przepychu. Wynajmuje się skromniejsze lokale lub organizuje imprezę w plenerze. Również odchodzi się od sprośnych zabaw w trakcie trwania oczepin.

Branża ślubna się rozwija. Nowe pomysły, coraz ciekawsze atrakcje, nowy projektanci. Nie dajmy się zwariować w trakcie przygotowań do tego dnia. Najważniejsza jest symbolika tego wydarzenia. Nie rozpoczynajmy życia od kredytów, które zaciągnęliśmy by zorganizować wesele marzeń, postawmy na dobrą atmosferę i udaną zabawę.