zdolnosc niezbedna do kredytu hipotecznego
Biznes

W jaki sposób zwiększyć swoją zdolność kredytową?

Zdolność kredytowa jest bardzo ważna, powie nam to każdy doradca finansowy. Gdy bierzemy kredyty – dla przykładu kredyt hipoteczny, to właśnie zdolność kredytowa gra wtedy pierwsze skrzypce. Bank zwraca największą uwagę właśnie na nią. Każdy chce mieć jak największą zdolność kredytową, jednak nie każdy wie jak ją powiększyć. Co ciekawe, jest na to parę skutecznych sposobów, które naprawdę podwyższą naszą szansę na wzięcie kredytu hipotecznego.

Pierwszym sposobem jest zadbanie o swoją historię kredytową. Jeśli myślisz poważnie o pieniądzach, o kredycie hipotecznym warto pomyśleć już kilka lat przed jego wzięciem. W czasie tych kilku lat warto wziąć parę mniejszych kredytów, powiększających naszą historię kredytową. Najlepiej jednak, by wszystkie zostały terminowo spłacone przed zaciąganiem tego najważniejszego, czekającego nas kredytu hipotecznego.

Drugim, nawet lepszym sposobem jest to, aby kredytu nie brać samemu. Oczywiście musimy tutaj mieć odpowiednią osobę, która zwiększy naszą zdolność kredytową. Gdy bierzemy kredyt „z kimś”, nasza zdolność kredytowa się powiększa. W oczach banku, dwie osoby poradzą sobie lepiej ze spłatą kredytu niż jedna osoba. Co jednak, kiedy nie mamy partnera, i nikt z rodziny nie chce wziąć kredytu z nami?

Teoretycznie nic się nie dzieje, ponieważ kredyt możemy wziąć z kimkolwiek chcemy – z sąsiadem, kolegą z pracy, przyjacielem, lub pierwszą lepszą nieznajomą osobą z ulicy. Tylko pytanie czy tego chcemy i czy takie rozwiązanie nam odpowiada. Oczywiście, druga strona także musi wyrazić całkowitą zgodę na taki kredyt. Gdyby świat działał tak, że moglibyśmy brać kredyty na każdą osobę, bez jej zgody, to prawdopodobne już by się dawno skończył.

Sprawdź ofertę doradcy finansowej pomagającej zaciągnąć kredyty – Białystok | www.monikarytel.pl