wirtualne spacery po muzeach
Komputery

Wirtualne zwiedzanie dzięki spacerom

Muzea, centra nauki, pałace, zamki i miejsca godne zwiedzenia na całym świecie znalazły rozwiązanie problemu ludzi, którzy nie są zdecydowani na przyjazd w dane miejsce. Na swoich stronach internetowych, które mają za zadanie promować dane miejsce na platformie dostępnej niemal każdej osobie w XXI wieku, umieścili nową, dodatkową opcję – wirtualne spacery.

Po wielotygodniowym procesie dokładnego uwieczniania wnętrz zabytków przez kilka kamer, w końcu na strony internetowe trafiły zmontowane trasy, które można przechodzić podziwiając wnętrza bez ruszenia się z fotela we własnym domu!

Wirtualne wycieczki zdobyły popularność już jakiś czas temu, a jednak nadal przyciągają uwagę zainteresowanych ludzi z całego globu. Taka wycieczka nie oferuje oczywiście pełnego przejścia rzeczywistej trasy, gdyż nie opłaciłoby się to zarządowi tego miejsca – wycieczki mają zachęcić ludzi do przyjechania w dane miejsce i obejrzenia atrakcji na własne oczy, mają być reklamą w czystej formie, bez zbędnych słów.

Kto zajmuje się robieniem zdjęć tras w takich miejscach? Jasnym jest, że nie zajmuje się tym fotograf artystyczny, a fotograf reklamowy, który doskonale wie, jak uchwycić dane elementy wnętrza, by jak najefektywniej zachęciły one ludzi siedzących przed monitorami swoich komputerów do odwiedzenia zabytku czy muzeum w prawdziwym życiu. Okazuje się, że jest to świetna metoda na spopularyzowanie wybranego miejsca i wiele firm decyduje się na takie rozwiązanie na swoich stronach internetowych.

Sprawdź wirtualne wycieczki wykonywane przez: http://panoramykrakow.pl/