spirulina ma moc
Zdrowie

Cenne dla zdrowia mikroalgi

Właściwości zdrowotne mikroalg doskonale znają Azjaci, dlatego tak często pojawiają się one w ich jadłospisie. W ten sposób mieszkańcy Azji dostarczają sobie wielu potrzebnych substancji odżywczych. Kilka lat temu moda na te super produkty przywędrowała do Europy i szybko zyskała, można powiedzieć, całą rzeszę swoich zwolenników.

Jednak patrząc na ich działanie, niezwykle trudno się temu dziwić, bo już niewielka porcja chlorelli czy spiruliny w codziennym jadłospisie jest w stanie uzupełnić niedobór wielu składników, i to nie tylko witamin czy minerałów. Ciemnozielona spirulina stanowi dobre źródło białka, a także zdrowego tłuszczu. Bardzo skutecznie wspomaga dzięki temu pracę naszego mózgu, serca oraz wielu innych narządów wewnętrznych, których prawidłowa praca jest niezwykle ważna.

Dodatkowo też zawiera prawie wszystkie witaminy z grupy B, a ponadto kwas foliowy i przeciwutleniacze. Wiele osób stosuje suplementy diety ze spiruliną, by wzmocnić odporność organizmu. Poza tym ich zażywanie poleca się w przypadku problemów z utrzymaniem prawidłowego poziomu cukru czy cholesterolu we krwi. Może też pomóc osobom zmagającym się z nadwagą lub otyłością, bo wykazuje działanie hamujące apetyt.

Zdrowe super produkty, takie jak na przykład mikroalgi, to dobry sposób na to, by wzmocnić swój organizm. Z suplementów z chlorellą i spiruliną korzystają chętnie osoby prowadzące zdrowy tryb życia. Te mikroskopijne algi okazują się też niezwykle skuteczne, jeśli chodzi o przeprowadzanie kuracji odkwaszających. Ponadto ułatwiają pozbywanie się z organizmu toksyn.

Plusem jest ich łatwa dostępność, bo kupimy je we wszystkich sklepach ze zdrową żywnością lub w sieci w takich samych sklepach internetowych, a przykładem może być ten sklep – spirulina-sklep.com.pl ze spiruliną.